İşten çıkarılınca tazminat ödenmezde hangi yollara başvurmalıyım ?

Av.Tevrat Duran
İşten çıkarılınca tazminat nasıl alınır ? İşten çıkarılınca ne kadar tazminat alırım ? İşten çıkarılınca tazminat ne zaman ödenir ?
Bugün işten çıkarılırsam ne kadar tazminat alırım ?
 
gibi sorular sıklıkla işçi arkadaşlar tarafından bizlere sorulmaktadır.

  • İşçilerin birçoğu işten çıkarıldığında veya çıktığında hangi haklara sahip olduğunu bilmediğinden avukata gitmeyi aklından bile geçirmiyor. Doğal olarak kısıtlı gelir imkan sahip işçiler mağdur oluyor. Haklarını tam olarak bilmeyen personel işverenden ne ve ne kadar talep edebileceklerini veya dava açmak için ne kadar zamanları olduğunu bilmemektedir.

Bu nedenle de işçiler işyerinin teklifettiği az miktarı ya da hakknın tam karşılığını alamamaktadır.

  • Kıdem tazminatı ihbar taminatı alınabilir mi, işe iade davasını kim, ne zamana kadar açabilir, işten çıkarken ibraname imzalanmalı mı imzalanmamalı mı, çalışan ücretlerinin ödenmemesi durumunda ne gibi haklar doğar gibi konular İŞÇİLER TARAFINDAN AVUKATA DANIŞILMALIDIR.
  • Bu nedenle her işi nasıl ki ehline veriyorsak hukuki sorunlarımızı da avukata havale etmeliyiz. Biz avukatlar hasta olduğumuzda hekime başvuruyor tedavi sürecini başlatıyoruz. O nedenle işçilerin iş hukukunda donanımlı bilgi ve tecrübeli avukata başvurmasını tavsiye ediyoruz. 15.4.2016

AV.TEVRAT DURAN,İstanbul Halkalı
Av.Tevrat Duran

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir