Skip to content

Hakkımızda

Av.Tevrat DURAN

Avukat Arabulucu Tevrat Duran

Avukat Tevrat DURAN, 1999 yılında istaanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, 2000 yılından bu yana aktif olarak İstanbul 1 Nolu Baroya bağlı serbest avukatlık icra etmekte, 2023 yılında arabuluculuk ünvanını kazanmıştır.

İstanbul 1 Nolu Baro- Sicil No:24851

Avukat Arabulucu Tevrat DURAN, 1977 yılında Fatsa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini sırasıyla Fatsa ve Bakırköy İmam Hatip Liseleri’nde, ilk Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (1995-1999 yılları arasında) ikinci lisans eğitimini AÜ. İktisat Fakültesi’ne bağlı Uluslararası İlişkiler Bölümünde (2013-2016 arasında) tamamlamıştır. 

Av. Tevrat DURAN, İstanbul Barosu’na 2000 yılında 24851 sicil numarasıyla kayıt olarak avukatlık ruhsatını alarak  mesleki yaşantısına ilk adımı atmıştır.

2000 yılında kurucu ortak olarak başlamış, 2009 yılından itibaren ve halen kendi hukuk ofisinde mesleki faaliyetini devam ettirmektedir. 2023 yılında TC. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dairesi siciline kayıtlı olarak da arabulucu niteliğini de kazanmıştır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz; yargılama faaliyetinde müvekkilin haklarını etkin olarak savunmak, hukuk devletinin yerleşmesi amacına uygun şekilde sürekli hukuk nosyonumuzu geliştirecek bilgi taraması, dürüst şekilde işimizi sürdürerek sağlayabileceğimize inandığımız mesleki saygınlığımızı korumak ve bir üst düzeye çıkarmaktır.

Stratejik Amacımız

Stratejik amacımız: ‘Hak arama yolculuğunda müvekkilimize ‘Etkin, Etkili ve Çözüme Odaklanmış Hukuki Danışmanlık ,Arabuluculuk ve Dava avukatlığı Hizmeti Sunmak’tır.

Hukuk ofisimiz, güncellenen bilgisi ve 1995 yılından bu yana edindiği hukuk bilgisi ve tecrübesiyle; önüne gelen hukuki sorunları gerekli ihtimamı (özen) göstererek “medeni hukuk,ceza hukuku,idare hukuku,icra hukuku” gibi farklı hukuk disiplinleri açısından yorumlama,sorunu tanımlama,analiz edebilme,sentezleme ve çözüm önerileri getirerek çözümleme yeteneğine sahiptir. Maalesef Kusurlu adalet sistemimizde ‘hak-hakkı aramak’ en büyük ihtimamı hak etmektedir.

Hukuki süreçte müvekkilin de katılımının sağlandığı, görüşünün alındığı proaktif hukuki yönetişime değer vermekteyiz. Çünkü bizler Adaletin yerini bulması için kaygı duyuyor bunun için ihtimam gösteriyor vekil edenlere ‘önleyici(prevetif) hukuki prosedür’ ve/ya ‘onarıcı (correctif) hukuki yardım’ sunuyoruz.

UYAP sistemini aktif olarak kullanarak davaları , arabuluculuk faaliyetini UYAP sistemi üzerinden de takip ediyoruz.

Av.Tevrat DURAN, Türkiye Barolar Birliği ile Avrupa Konseyi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri Projesine” Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlediği ‘ 35-A Uzlaşma Eğitimine’ katılmış olup “Gayrimenkul,Kamulaştırma Hukuku, İş Hukuku ve Tüketici Hukuku” alanlarında yazılmış hukuki yazıları ve medyada program ve kendisiyle yapılan ropörtajlarla hukuk dünyasında kendine saygın bir yer edinmiş yazılarından alıntılar yapılmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olup ‘Atatürk Mah. Güner Sok No:1 Metroparktowers B1 Kule Kat :36 D:295 PK 34307 Küçükçekmece/İSTANBUL’ adresindeki kendi ofisinde özellikle “kamulaştırma-gayrimenkul,İş Hukuku,Tüketici hukuku” alanlarında ve diğer alanlarda “pekişmiş hukuk bilgisi ve deneyimleriyle “ mesleki kariyerini devam ettirmektedir.

Bu web sitesini bilgilendirme amaçlı olup iletişim bilgilerimize ulaşmak için kullanabilir ve hukuki yazılarımızı okuyarak gündemi hukuki bir bakış açısıyla takip edebilirsiniz. İlgi alanlarımızdaki mevzuat değişikliklerini yakinen takip ediyoruz. Bu site üzerinden teknik ve sofistike olarak üretilen hukuki bilgiyi sade, anlaşılır üslupla vulgarize ederek toplum hizmetine tahvil etmeye çaba sarfediyoruz.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler kesinlikle avukat – müvekkil ilişkisi oluşturulmasına yönelik bir çağrı değildir ve böyle bir çağrı olarak dikkate alınmamalıdır. Bu sitede paylaşılan yazılar ve bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık ve hukuki yardım teşkil etmez, verilen yanıtlar avukatlık sözleşmesi kurulması olarak değerlendirilmemelidir, bilgilerin doğruluğu,güncelliği garanti edilmez. Web sitesinde yazılan bilgiler doğrultusunda hukuki metin hazırlamanız halinde tarafımızdan sorumluluk üstlenilmez. Her somut olayın kendine göre özelliği olup bu sitede yer alan bilgi ve yorumlar her olaya uygulanamaz. Sayfalarımızdaki yazılar genel perspektif çizmekte hukuki konularda temel bilgilere yer verilmektedir. Ayrıntılı hukuki-teknik bilgiye ücretli ‘danışmanlık hizmeti’ alarak erişebilirsiniz.

Sitemizde yer alan yazılardan izinsiz alıntı yapılamaz,hiçbir şekilde tamamen kopyalanamaz. Aksi halde telif hakkı kapsamında hukuki ve cezai yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

Avukatlık Hizmetlerimizin kapsamı ve çalışma koşullarımız hakkında bilgi almayı istemeniz halinde, iletişim bölümünde yer alan iletişim formunu doldurarak irtibat kurabilirsiniz. Bu web site, Avukatlık Mesleği Etiğine, Meslek İlke ve Kurallarına uymayı kutsal bir ödev saymaktadır.

En önemli güç kaynağımız devamlı yenilenen bilgi ile dava öncesi hukuki stratejimizi belirlememiz ve 1995’ten bu yana hukuk alanındaki birikim ve uzmanlığımızdır.