Devremülk sözleşmesi mağduriyeti nasıl giderilir ?

Devremülk sözleşmesi mağduriyeti nasıl giderilir  ?

Bu yazıda sizi karmaşık hukuki kelimelerle yormadan haklarınızın varolduğunu hatırlatacağım. Öncelikle Devremülk nedir onu izah edelim.  Devremülk, tapuda hisse şeklinde yılın en az 14 günlük dönemler halinde aynı yerin farklı kişilerin kullanımına sunulmasıdır. Yani bir daireyi 1 yılda 1 kişiye değil en fazla 26 kişiye kullandırmaktır. Bu hakkınız size verilecek tapuda yazılı olmalıdır.
  • Satıcılar en az 1 gün önceden ön bilgilendirme formu imzalatarak cayma dahil haklarınızı size bildirmelidir. Tairhi de sizin atmanız şarttır.
  • Devremülk sözleşmesini resmi şekilde imzaladınız ya da vekalet verdiniz bundan sonra 14 gün içinde hiçbir neden göstermenize ihtiyaç olmadan cayma hakkınızı noterden ihtarname ile kullanma hakkınız vardır. Bu halde sözleşmeniz iptal edilir. Devremülk sözleşmesinden cayma hakkınızı noterden kullanmalısınız. Devremülk sözleşmesi mağduriyeti nasıl giderilir  sorusunun cevaplarından biri budur.
  • Devremülk sözleşmesi noter ya da tapudan düzenlenmedi ise bu halde devremülk satış sözleşmesi bulunmadığı için sözleşmeyi iptal hakkınız vardır. Önemli olan satıcının iyiniyetli ve sözlerini yerine getirmesidir.  Verdiği sözleri yerine getirmeyen satıcılara karşı mağduriyet yaşamamak için yasal haklarınızı kullanmalısınız. Devremülk sözleşmesi mağduriyeti nasıl giderilir sorusunun 2. cevabı da bu şekildedir. Yani kanuna uymayan satıcıya karşı sözleşmeyi iptal etme hakkınız  14 günle sınırlı değildir. 
    AV. TEVRAT DURAN, 0553 254 81 34 

Vergi Mahkemelerinin yürütmeyi durdurma kararı şartları nedir?

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir