Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı

Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı yazımı kaleme almak şart oldu. Çünkü baskı altına alınarak acele şekilde devremülk satılan kişilere düşünme fırsatı verilmeden sözleşmeler imzalatılmakta tüketiciler bu şekilde borçlandırılmaktadır. Daha sonra tüketiciler caymak isteseler de bu sefer sözleşme bedelinin % 20-25 gibi oranlarda ücret talep edilmektedir. Halbuki yasa ve yönetmeliklere göre tüketicilerin hakları bulunmaktadır. Bunları bir kaç başlık altında yazmak istiyorum. Özellikle Yalova’da bulunan adı belli bir firmadan devremülk sahiplerinin cayma hakkı vardır.

web sitesi foto

***Tüketicilere sözleşme imzalatmadan en az bir gün önce ön bilgilendirme formu verilmesi zorunludur. Yani ön bilgilendirme ile sözleşme tarihi aynı gün olamaz. Halbuki Yalovaya götürülen tüketicilere aynı gün  Devremülk satışı yapılmaktadır. Kanunen bu şekilde yapılan sözleşmeler yasaya aykırıdır ve geçersizliği Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı ile kullanmak mümkündür. 

14 gün içinde CAYMA HAKKINIZ var.

*** Buna rağmen Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkıyla birlikte cayma hakkının kullanılması ile birlikte sözleşmeler kendiliğinden sona erer. (6502 S. K. m. 50)

***Devre mülke konu taşınmazın ön ödemeli satılması durumunda, devir veya teslim tarihine kadar tüketicinin herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkı vardır. Sözleşmeden dönülmesi durumunda satıcı, sözleşme bedelinin yüzde ikisine kadar tazminat talep edebilir. Ancak Satıcı, yükümlülüklerini hiç ya da gereği gibi yerine getirmezse yani taşınmazı inşa etmezse tüketiciden herhangi bir bedel talep edemez. Unutmayın imza attım diyerek umutsuzluğa kapılmayın, Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı vardır. 

36 AYDAN FAZLA TAKSİTLE SATIŞ YAPILAMAZ.

***Devre mülk ön ödemeli satışında devir ve teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren otuz altı ayı geçemez. (6502 S. K. m. 50) Bına rağmen Yalova Devremülk mağdurlarına 48 aya varan vadelerle satış yapılmaktadır. 

***Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin, noterlikler aracılığıyla satıcıya yöneltilmesi yeterlidir. (Devre Tatil Ve Uzun Süreli Tatil Hizmeti Sözleşmeleri Yönetmeliği m. 8) Devremülk satışlarında bildirimin noter yoluyla yapılması zorunludur. 

14 GÜN İÇİNDE SENETELERİN SİZE İADESİ GEREKİR.

***Tüketicinin devre mülk hakkı veren sözleşmelerden cayma hakkını kullanması durumunda, tüketiciye iade edilmesi gereken tutar ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belge, cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içinde tüketiciye geri verilir. (Devre Tatil Ve Uzun Süreli Tatil Hizmeti Sözleşmeleri Yönetmeliği m. 9)

AVUKAT İLE HAKKINIZI NOTER İHTARNEMESİYLE ARAYIN.

***** Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı vardır. Bu hakkınızı bir avukatla birlikte noterden ihtarname keşide ederek ve bu hukuki süreci avukatınızla takip ediniz.  

21.6.2018

Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı
Yalova Devremülk mağdurlarının cayma hakkı

Tavsiye Edilen Yazılar

16 Yorumlar

 1. 16.09.2018 tarihinde yalova termacıty tatil kazandınız diye araması üzerine benitatili onaylamak için kendi araçlarıyla yalovaya götürdü ve orada devremülk sistemlerini anlattı kabul etmedim müdürleri geldi bugüne özel şu kadar indirim falan demesi üZerine 7 saatlik kafa karıştırmanın görüşmesi üzerine bi anlık dalgınlıkla kabul ettim ve26350 tl lik sözleşme imzaladık 100 tl nakit artı 4075 tl de 32 aylık taksitimi kredi kartımdan çektirmiş bulundum sözleşmemizi imzaladık ve eve dönerken internet üzerinden araştırma yapınca pişman oldum sözleşmenin feshini istiyorum diye firmayı aradım fesih halinde %20 kesinti yapacaklarını demesi üzerine 14 günlük cayma hakkım oldugunu belirttim fakat cevapları şu şekilde oldu biz imza atarken fesih durumunda %20 alırız diye sana bildirdik demesi üzerine 24 saat geçmeden noterten cayma ihtarnamesi gönderdim şirket avukatada başvursanız biz senden %20 yi alacagız dedi bunlar kanun tanımıyor nasıl bir yol izlemem gerekir ödemiş oldugum paramı ve ellerindeki seneti nasıl alabilirim yardımcı olurmusunuz madur durumdayım tarafıma dönüşünüzü bekliyorum.

  • Tüketici mahkemesinden tedbir talepli olarak menfi tespit davası açmanızı öneririm.

   • Merhaba Yalova termal city için 2 ay geçtiyse ve iptal etmek istiyorsak ne yapmamız gerekir

    • Tapu almadı iseniz işiniz biraz daha kolaylıkla ilerler. Tavsiyem noter ihtarnamesi, arabuluculuk,dava süreci

 2. Merhaba bizde dün bi sözleşme yaptık daha Tapu işlemleri yapılmadı şimdi caymak istiyoruz ve paramızın hepsini peşin yatırdık lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim çok geç olmadan mağdur olmak istemiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor

  • Noterden ihtarname keşide ederek yasanın siz tüketicilere tanıdığı haklarınızı süresinde kullanmanızı önermek isterim.

 3. merhaba 18 gun once eşime düşünme fırsatı taninmadan akropol termalden devremulk gerceklestirdiler herhangi bir mebla ödemedik caymak istiyoruz yardımcı olabilir misiniz nasil bir yol izlememiz gerekiyor 48 ay taksit yapmışlar

  • 14 gün içinde cayma hakkınızı kullandığınıza dair yazılı bildirim yapmanız halinde hukuken doğrusunu yapmış olursunuz.

 4. Devremülk 2015 yılında aldım bitti ödemeler ama ben çıkmak istiyorum sürekli aidat parası isteniyor tapu almadım sıkıntılı bir şirket zaten .şimdi aidat ödemediğiniz için icra takip başlatılacak deniliyor tamamen bunlardan sıyrılmak istiyorum nasıl yol izlemeliyim

  • Arabuluculuk ve sonrasında Tüketici Mahkemesinden dava başvurusu yaparak ödediğiniz paranın iadesini talep etme hakkınız vardır. Tapu almadıysanız süreç daha hızlı olacaktır.

 5. mrb ben dün sözleşme yaptım araştırma yaptım caymak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

  • Elbette, cayma hakkınızı yasal süresi içinde kullanabilirsiniz. İletişim telefonumuz 05532548134

 6. Bende Yalova termal dan yer aldım ama tapusunu da aldım ama pişman oldum nasıl iade edeceğim

  • Yazımı dikkatle sözcük sözcük okursanız sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir