İnternet üzerinden hukuksal danışmanlık hizmeti…

mailYüzyüze gelmeden Online olarak internet ortamından hukuksal sorularınızı yanıtlıyoruz. Kişisel bilgileriniz ve sorularınız gizli tutulacaktır. Detaylı bilgi için…


 

İnternet ortamında hukuki danışmanlık artık büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç; kişinin avukat tanıdığı olmaması, mesafenin uzaklığı,Türkiye dışında olması ya da çekindiği için sorularını avukata yüzyüze soramaması gibi nedenlerdendir.

Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı “danışmanlık hizmeti”nde karşılığını ücret olarak yasa ve hakkaniyet gereğidir. Bunun yüzyüze veya şu anda olduğu gibi internet ortamında olması arasında fark yoktur. Aynı şekilde hukuksal sorunla karşı karşıya kalan vatandaşın bu bilgiye ulaşması en doğal anayasal hakkıdır. Bu nedenle yeni bir hukuk hizmeti sunmaya karar verdik;

1985 yılından bu yana sivil kullanıma açık yaygın İnternet günümüzde gelenekselden  farklı modern kültürlenme ortamı sağlamaktadır. İnternet ‘kendi aralarında bağlantı’ anlamındadır. Her türlü bilgi internete aktarıldığı için güvenli bilgiye erişim sorunu vardır. Artık İnternet ile istediğimiz bilgiye dilediğimiz yerden hızlıca olağanüstü kolaylıkla ulaşıyoruz.  Bu web site üzerinden güvenli hukuki bilgiye ulaşabileceksiniz. Çünkü hukuk forumlarındaki bilginin kaynağı bilinmediği için  manipülasyona açık hale gelmektedir.
İnternet tüm dünyayı bilgisayar ve akıllı telefonlarla biz nerede isek oraya getirirken bilgiyi belli zümrenin tekelinden çıkararak demokratikleştirmekte ve ağ toplumuna dönüştürmektedir.   Bilgisayar ve medya okuryazarlığı arttıkça web üzerinden bilgi akışı hızlanmakta bir yere konvansiyonel araçlarla gitmeden bilgisayar başından hukuki hizmet alabilmek mümkündür.
Yüzyüze gelmeden Online olarak internet ortamından hukuksal sorularınızı yanıtlıyoruz. Kişisel bilgileriniz ve sorularınız gizli tutulacaktır.
Hukuki problemler önleyici/koruyucu hukuki danışmanlık ile daha ortaya çıkmadan önlenebilecek bu da yaşam kalitenizi artıracak, maliyetleri aşağıya çekecektir. Hukuki sorunun ortaya çıkması anında hukuki danışmanlık acil tıbbi müdahale benzeri nasıl hayat kurtarıyorsa hukuki olarak da hak kaybının önüne geçebilmektedir.
İnternet ortamında hukuki danışmanlık artık büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç; kişinin avukat tanıdığı olmaması, mesafenin uzaklığı,Türkiye dışında olması ya da çekindiği için sorularını avukata yüzyüze soramaması gibi nedenlerdendir.
Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı “danışmanlık hizmeti” karşılığın ücret yasa ve hakkaniyet gereğidir.
Nasıl hekim hasta muayenesi hizmetinden ücret alıyorsa ya da nasıl ki işçi işyerindeki çalışması karşılığında ‘patronun Allah razı olsun’ demesiyle yetinmeyip ücret alıyorsa avukatın da emeği, hukuki bilgisini sunması karşılığında danışma ücreti alması doğaldır.
Avukata danışmanın yüzyüze veya şu anda olduğu gibi internet ortamında olması arasında fark yoktur. Aynı şekilde hukuksal sorunla karşı karşıya kalan vatandaşın bu bilgiye ulaşması en doğal anayasal hakkıdır. Bu nedenle yeni bir hukuk hizmeti sunmaya karar verdik;
“online hukuki danışmanlık”  (Danışma ücreti 2016 yılı için 250 TL’dir) 
 

ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEMİ

[contact-form-7 id=”45″ title=”İletişim formu 1″]

Tavsiye Edilen Yazılar

32 Yorumlar

 1. SELAM BEN MARIA ROMANIADAN BEN TURKYEDE 15 SENE BIR EMLAKCIYLE YASADIM ADAM EVLI 3 CUCUK BABASI BENI KULANDI SONRA HASTALANDIM BENI MEMLEKETE YOLADI BEN 3 AMELIAT BIRDEN OLDUM HIC DESTEK OLMADI HASTALANDIM HALDE YARDIMCI OLMADI BEN ONUNLA YASADIM 15 SENE ISPAT EDEBILIRIM BEN ONA DAVA ACMAK ISTIYORUM BANA YARIM EDEBILIRSINIZ LUTFEN BANA BILDIRIN SEVGILERIMLE MARIA ROMANIA TELEFON NR 0040747568925

  • Ne gibi hukuksal talebinizin olduğunun açıkça yazarak, belirttiğimiz 200 Euro ücreti yatırmanız halinde sorunuz cevaplanacaktır.

 2. ben eşimle 20 yıllık evliyim 3 çocuk sahibiyiz 1i bedensel engelliydi ve 4 sene önce öldü.19 ve 15 yasında ıkı kızım var.eşimle aşırı derecede şiddetli geçimsizlik var ve aldatmaya ugramaktayım.yıllar önce de içki ve dayak sorunumuz vardı.2003 de ırza geçmeden 8 ay hapiste yattı,2009 da benı bırıyle aldattıgı ıcın boşanma davası açtım ben çocuklarımla aileme gittim bir celse dava gördük cocuklarımın yaşı küçük olduğu için barışma söz konusu oldu.ama eşim hala benı aldatmaya devam etmekte ve geçinememekteyız.bir evimiz var ve ev benım uzerıme.tekrar boşanmayı ve dava açmayı dusunuyorum.eşim boşanma olursa evi talep etmek istiyor.bende iki kızımla yeni bir hayat kurucam.eger dava acarsam ne gibi bir sonuçla karşılasırım..

  • Aile hukukuyla ilgili davalara bakmıyorum. Bu nedenle dikkat ederseniz web sitemizde Aile Hukuku ile ilgili makale, hukuki yazı ve haberlere yer vermiyorum. Aile hukukunda uzman bir avukatla irtibat kurunuz. Mesela Av.Hakan Güler ile irtibat geçebilirsiniz. Web adresi wwww.avukathakan.com

  • İş Yasası ve ona bağlı uyuşmazlıklar web sitemizi iyice okuduysanız; ana dava alanlarım,uzmanlık alanıma girmektedir.

 3. sahte facebok hesabı açtım ve bunun sucu nedir.yazdığım şeylerin suç içerdiğini düşünmüyorum.savcılığa dava açılmış ıp den bulunması için ne kadar zaman alır tespit etmeleri bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

 4. Merhaba,evliyim 4,5 yıl önce sezeryan doğum yaptim doktorum amelyat esnasında yumurtalıgmi kesti bizim iznimiz olmadan. Birçok doktorla gorustum bidaha çocuk sahibi olamayacağı mi söylediler. Yeni 5 yıldır evliyim ve 1 çocuğum var hem maddi hem manevi dava açmak istiyorum bu mümkün mü? Ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Danışmanlık ücretini yatırmanız halinde sorunuz hukuki danışmanlık kapsamında yanıtlanacaktır.

 5. emekli olduğumda verilen tazminat brüt ücret üzerinden hesaplandı fakat çalıştığım 6,5 yıl boyunca hafta tatili resmi tatil ve senelik izinlerimi hiç kullanmadım ve 7/24 çalıştığım sitede bulunup hizmet verdim bu durumu site yönetimine sunduğumda verilmesi gerekenin bu olduğu söylendi. hakedişlerimi almak için nasıl bir yol izlemeliyim ?

  • Dava açmalısınız elbette

 6. Adli sicil istatistik genel müdürlüğüne sicil kaydımın silinmesi için gönderdiğim dilekçe karşılık gelen cevapı bana açıklarmısınız lütfen.
  söz konusu kaydınızın erteli olduğu 5237 sayılı türk ceza kanunun 51. maddesi gereğince denetim süresi yükümlülüklere uygun veya iyi hali olarak geçirildiği takdirde ceza infaz edilmiş sayılacağından süre sonunda düzenlenecek yerine getirme fişinin kayıtlarımıza intikalini müteakip gereğine tevessül edilebileceği hususunda
  bilgilerinizi rica ederim

  • Danışma ücrete tabidir.

 7. babam iki yıl önce vefat etti babamdan kalan arsa olan degerli bir bir tasınmaz gayrimenkul var.2 tane kardesim ve annem sağ. toplam 4 ortagız fakat anlaşmaya yanaşmıyorlar aksine benden kaçırmaya niyetler var babamın üzerindeki bir miktar parayıda ölmeden önce kacırmışlar. benim bu garimenkulu satmaya ihtiyacım var. hissemi bir baskasına sorunsuz olarak satabilir miyim yada izaleyi şuyu davası acarsam cok az bir miktar mı alabilirim dez avantajlaı nelerdir lütfenyardım edin.

  • Danışmanlık hizmetini ofise gelerek ya da ücretini internetten ödeyebilirsiniz.

 8. Merhaba. Mobbing mağduru bir öğretmenin ve milli eğitime dava açmak istiyorum. Ancak bulunduğum ildeki avukatlar yardım etmiyor avukat bulamıyorum. Bana danışmanlık anlamında yardımcı olur musunuz? ve açacağım dava ile ilgili idare mahkemesine vereceğim dilekçeyi hazırlayabilir misiniz? Hukuki bir hata nedeniyle haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorum. Yardımcı olmanız durumunda ekonomik boyutu nasıl olur bilgilendirirseniz sevinirim. Tüm belgeleri mail ile gönderebilirim.

  • Danışma ücreti 220 TL olup dava evraklarını inceledikten sonra haklı olup olmadığınızı söyleyebilirim, haklı ise dava dilekçesini içeren dosya hazırlama ücreti ise 1.000 TL ‘dir.

 9. eşim özel bir firmada 5 yıldır çalışıyor yaşadığımız sorunlardan dolayı 10 ay önce boşanmıştık 4 ay önce tekrar evlendik şimdi eşim iş yerinden ayrılmak istiyor acaba tazminat alabilirmi

  • Tartışmalı bir konu; danışıklı dövüş yoksa bence hak kazanır.

 10. İşverenim beni işten çıkartacagını söyledi ve bana 56 günlük ihbar süresinin olduğu bir tebligat imzalattı. İçeride 10 günlük iznim vardı ve ben kullanmak istemedim. İhbar süremden iznimi düşün dedim onlarda ilkten tamam dedi ve sonrasında bana iznini kullan 10 günün sonunda çıkışını verelim dediler. Bende tamam dedim ve izin dönüşü beni aradılar iki hfta daha çalışman lazım dediler yerime birini bulmuşlar zaten. Bende bana öyle söyledikleri için ona göre plan yapmıştım. Telefonla görüştük ve bir hafta sonra gel çıkışını al dediler şu an ihbar sürem ve ben işe gitmiyorum çünkü memlekete gidecğimi söyledim planımı ona göre yapmıştım. Tamam dediler geriye dönük çıkışını yaparız dediler ben pek güvenmiyorum tazminatımı vermeme yoluna gidebilirler mi ne yapmam gerekiyor

 11. Yaklaşık 10 gün önce araç satın aldım ancak sigortada aracın pert araç olduğunu öğrendim aracı aldığım galerici aracı alamayacağını söylüyor hukuki yönden ne yapmalıyım?

 12. merhabalar ben daha önce askeri mahkemede emre itaatsizlik suçundan hüküm yemiştim ve hükmün açıklanması geri bırakılması ile sonuçlanmıştı.2012 yılında da süresi geçti .şu an ise alkollü araç kullanmaktan 1 .defa mahkemeye çıkacağım.acaba nasıl sonuçlanır ve bir avukat tutmama gerek varmıdır?teşkkür ederim.herhangi kaza yada bişey yok çevirmede yakalandım..

 13. Merhaba;
  Sahibi olduğum 85.000 değerinde ki ticari bir aracı turizm firması sahibine noterden rehinli olarak satışını gerçekleştirdim. Ancak geçen süre içerisinde ilgili şahsın banka kredileri ve devlete ödemesi gereken diğer borçlarından dolayı sahibi olduğu bütün araçlara haciz/rehin kararı verilmiş. (borcu yaklaşık olarak 50.000 civarı, ancak diğer araçların toplam değeri ilgili borçdan çok daha fazla) Devlet tarafından haciz/rehin konulması sebebiyle hiçbir aracın satışı gerçekleşmiyor dolayısıyla borcunu ödeyemiyor. Araç üzerine koydurduğum rehine istinaden aracı veya bedelini tekrar geri almak için neler yapmam gerekiyor.? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar

 14. Merhaba..
  Çok yakın bir arkadaşımla aramızda olan kirginliktan dolayı, arkadaşım sayfamda paylaşmış olduğum birkaç video ve benim sadece o videolara istinaden yapmış olduğum yorumlardan ötürü, savcılığa benim pkk li olduğuma dair suç duyurusunda bulunmuş. .
  Ben polis memurlarının beni evimden alıp ifademi alınmasından sonra mahkemeye cikarilip,yagilanacagim soylenerek serbest bırakıldım,
  fakat benim herhangi bir terör örgütüyle kesinlikle alakam yoktur,
  Herhangi bir gözaltı olayım yoktur..
  Sabikam yoktur..
  Yani facebookta yapmış olduğum paylasimlara istinaden PKK li olduğuma dair çirkin bir iftiraya mâruz kaldım .
  Bunun sonucunda herhangi bir maddi veya manevi ceza alirmiyim. .
  Bu sorgulama sürecinde çocuklarım çok üzüldüler,okulunu derslerini cok etkiledi,aile huzurum bozuldu
  BANA böyle ağır bir iftira atan kişiye karşı teror orgutuyle hicbir alakamin olmadigi ispati halinde,
  Suç duyurusu yapan kisiye,attigi bu cok agir iftiradan oturu,
  aile huzurumu bozmak,cocuklarimin,esimin ve benim psikolojimin bozulmasina sebebiyetten tazminat davası acabilirmiyim.??
  Ben bu davayla ilgili ne yapabilirim….?
  Beni bu konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum..
  Teşekkür ederim,
  ….Saygılarımla

  • Meral Hanım, danışma kapsamında ücretimiz 2016 yılı için asgari 250 TL’dir.

 15. 07.11.2012 tarihinde ise başladım şu ana kadar giriş çıkış yapmadım ancak son zamanlarda iş yerindeki iş potansiyeli düştü ve buna bağlı olarak çalışan ekip 2 ye bölünerek 15 gun bir kısım işçi ve 15 gün diğer ekip çalıştırılacak sigorta mız sadece 15 gün yatırılacak buna hakları varmı bu sebeb ten işten istifa etsem kıdem tazminatı alır mıyım
  2. İş yerine girerken sozlesmemiz yoktu şimdi sözleşme yapmak istiyorlar imza atmama gibi bir hakkım varmı imzaya zorlanırsam ne yapmam gerek

 16. Merhaba kolay gelsin bn güvenlik işinde çalışıyorum güvenlik kartın olmadığı için danışman olarak çalışıyorum öle ise öle başlatıldı ve benim ve arkadaşlarımın iş yerinde 12 saat 1300 TL ye çalışıyoruz vardiyada uykusuz kalıp uyudugumuz için 100 TL tutanak ile kesiyorlar ama bizim imzalarimiz olmadan maasimizdan kesiyorlar dava açmak mumkunku

 17. 2007 yılında işlemiş olduğum hırsızlık suçu nedeniyle hapis cezası aldım ama 2016 yılında sonuçlandı 2.yıl 2.ay 20 gün ceza kesinleşti ve 6 ayını yattim sonra denetimlik yasası 2 yıla cikarildi suan 2017 yilindayiz kpss puanım 92 önlisans mezunuyum o günden bu güne bir suçum dahi yok bunu sildiremezmiyim kaç yil daha beklemem gerekiyor bir bilgi verebilirmisiniz

  • Danışma ücretlidir. 2017 yılı için danışma ücreti 300 TL’dir.


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir