İnternetten Hukuki Danışmanlık Hizmeti hakkında

 • Av.Tevrat DURAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur.
  Av.Tevrat DURAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 mezunudur.

  1985 yılından bu yana sivil kullanıma açık yaygın İnternet günümüzde gelenekselden  farklı modern kültürlenme ortamı sağlamaktadır. İnternet ‘kendi aralarında bağlantı’ anlamındadır. Her türlü bilgi internete aktarıldığı için güvenli bilgiye erişim sorunu vardır. Artık İnternet ile istediğimiz bilgiye dilediğimiz yerden hızlıca olağanüstü kolaylıkla ulaşıyoruz.  Bu web site üzerinden güvenli hukuki bilgiye ulaşabileceksiniz. Çünkü hukuk forumlarındaki bilginin kaynağı bilinmediği için  manipülasyona açık hale gelmektedir.
 • İnternet tüm dünyayı bilgisayar ve akıllı telefonlarla biz nerede isek oraya getirirken bilgiyi belli zümrenin tekelinden çıkararak demokratikleştirmekte ve ağ toplumuna dönüştürmektedir.   Bilgisayar ve medya okuryazarlığı arttıkça web üzerinden bilgi akışı hızlanmakta bir yere konvansiyonel araçlarla gitmeden bilgisayar başından hukuki hizmet alabilmek mümkündür.
 • Yüzyüze gelmeden Online olarak internet ortamından hukuksal sorularınızı yanıtlıyoruz. Kişisel bilgileriniz ve sorularınız gizli tutulacaktır.
 • Hukuki problemler önleyici/koruyucu hukuki danışmanlık ile daha ortaya çıkmadan önlenebilecek bu da yaşam kalitenizi artıracak, maliyetleri aşağıya çekecektir. Hukuki sorunun ortaya çıkması anında hukuki danışmanlık acil tıbbi müdahale benzeri nasıl hayat kurtarıyorsa hukuki olarak da hak kaybının önüne geçebilmektedir.
 • İnternet ortamında hukuki danışmanlık artık büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç; kişinin avukat tanıdığı olmaması, mesafenin uzaklığı,Türkiye dışında olması ya da çekindiği için sorularını avukata yüzyüze soramaması gibi nedenlerdendir.
 • Avukatın, talep üzerine bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı “danışmanlık hizmeti” karşılığın ücret yasa ve hakkaniyet gereğidir.
 • Nasıl hekim hasta muayenesi hizmetinden ücret alıyorsa ya da nasıl ki işçi işyerindeki çalışması karşılığında ‘patronun Allah razı olsun’ demesiyle yetinmeyip ücretini istiyor ve çalışıyorsa avukatın da  hukuki bilgisini sunması karşılığında danışma ücreti alması doğaldır yadırgatıcı değildir. 
 • web tuş terazi simgesiÜcreti karşılığı danışmanlık hizmeti veren avukat sözlerinde daha dikkatli davranacak sorumluluk aldığının farkında olarak sorularınızla ilgili hukuki metinleri tekrar okuyarak cevap verecektir. Malum ucuz etin yahnisi olmaz. Başka avukatların ücret almaması, bizim de almayacağımız anlamına gelmeyeceği gibi ücretsiz danışma hakkını size bahşetmez. 
 • Avukata danışmanın yüzyüze veya şu anda olduğu gibi internet ortamında olması arasında fark yoktur. Aynı şekilde hukuksal sorunla karşı karşıya kalan vatandaşın bu bilgiye ulaşması en doğal anayasal hakkıdır. Bu nedenle yeni bir hukuk hizmeti sunmaya karar verdik; internetten hukuki danışma yardımı. 
 • “online hukuki danışmanlık”  (Danışma ücreti 250 TL’dir (2016 yılı için) 

1-‘elektronik tahsilat sistemi’ne tıklayarak ücretini kredi kartı ile ödeyebilir
ya da
2-İşbankası IBAN ; TR 75 0006400000111650359472 Tevrat DURAN hesabına yatırabilirsiniz. 
 Ardından alt kısmındaki form aracılığı ile sorunuzu sormanız halinde sorunuz avukat tarafından cevaplanacaktır.
ELEKTRONİK TAHSİLAT SİSTEM

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir